Porovnání životních nákladů v Evropských metropolích

Pokud přemýšlíte nad změnou práce a přestěhování se do jiného města či země, jistě Vás bude zajímat jaké jsou životní náklady v porovnání s jinými metropolemi které se Vám nabízí. V našem článku který najdete tady, můžete najít aktuální orientační ceny základních životních potřeb, jídla nebo bydlení v Praze.

Dnes jsme se rozhodli přehledně srovnat životní náklady a ceny vybraných aktivit či potravin ve čtyřech evropských metropolích a to v Praze, Bratislavě, Berlíně a Paříži.

 

Comparison of Accomoditaion expences in Prague Bratislava Berlin and Paris

 

Základním obnosem který budete muset vynaložit jsou náklady na bydlení. Ceny bytů  v centru Prahy jsou o 15 až 20% vyšší než v okrajových částech města, odkud však můžete využít poměrně levné a spolehlivé veřejné dopravy jejíž cena se pohybuje okolo 550 CZK měsíčně.

 

food and drink comparison prague bratislava berlin paris

 

Ceny základních surovin ve velkých supermarketech jsou v české metropoli obecně nižší než v okolních státech, jak to je ale s cenami obědů v restauracích či vyhlášeným pivem?

Obědové menu seženete od 100 do 150 CZK a za pivo zaplatíte okolo 30 CZK. V Praze je také velké množství skvělých kaváren nabízejících výběrovou kávu. Pokud rádi pracujete z míst s příjemnou atmosférou a s hrnkem capucina připraveného těmi nejlepšími baristy, Praha a její kavárny jsou místem právě pro Vás.

 

Localguide tip: České pivo je vyhlášené po celém světě, nezůstávejte jen u velkých značek ale najděte si podniky či přímo minipivovary, kde dostanete piva vyráběná v malých nákladech a která Vám zaručí to nejlepší osvěžení v horkých letních dnech.

Krkonošská Hospůdka: http://www.krkonosskahospudka.cz/
Klášterní pivovar: http://www.klasterni-pivovar.cz/
Illegal Bar: https://www.illegalbeer.com/

 

 

Chodíte si pravidelně ráno zaplavat nebo každý čtvrtek navštěvujete kino? Nespočet pražských bazénů nabízí pravidelné plavání pro veřejnost a za dvouhodinovou návštěvu zaplatíte od 100 do 150 CZK. Návštěva kina Vás pak přijde v průměru na 150 – 170 CZK.

Localguide tip: neomezujte se jen na velké řetězce ale zkuste objevit i malá kina nabízející zajímavý program nejčastěji v originálním znění a to v krásných prostorech starých kin či vnitroblocích

Kino Aero: https://www.kinoaero.cz/cz/
Bio Oko: https://www.biooko.net/cz/
Kino Lucerna: http://www.kinolucerna.cz/

 

Jak jste jistě zaznamenali, životní náklady v Praze jsou nižší než v ostatních Evropských metropolích. Závěrem jsme porovnali průměrné čisté mzdy v Praze, Berlíně, Bratislavě a Paříži.

 

Net salary comparison Prague Bratislava Berlin Paris

 

Praha je skvělým místem pro život, je jen na Vás kdy to zjistíte i Vy!

Nabídku nových volných pozic v různých světových jazycích najdete pod záložkou Jobs a nebo přímo zde.