Proč chcete pracovat právě pro nás?

Proč zde chcete pracovat? Je to jedna z otázek, na kterou se všichni zaměstnavatelé budou ptát a mít připravenou dobrou odpověď, je velká výhoda. Otázka zní poměrně jednoduše, odpověď je však těžší, než se může na první pohled zdát. Zaměstnavatelé chtějí kandidáty, kteří jsou skutečně nadšeni pro budoucí roli u firmy a touto otázkou chtějí zjistit, jak se lišíte od kvalifikačně podobných uchazečů.

Pokud se chcete na otázku dobře připravit, nestačí se jen podívat na webové stránky společnosti. Je to ovšem dobrý začátek, jak se o firmě více dozvědět. Podívejte se na internetu ale i na další odkazy na firmu, na případná videa či YouTube. Zjistit zajímavá fakta o společnosti Vám dá skvělou příležitost, jak ukázat svoji iniciativu a dokázat, že jste se skutečně o společnost před pohovorem zajímali.

Jednou z oblastí, kde Vám právě personální společnost může hodně pomoci, jsou právě základní a praktické informace o společnosti, u níž se o místo ucházíte. Personální firma ví o svých klientech hodně informací, které sami nejste schopni nalézt. Zároveň Vám tím dobrá náborová firma dává signál, že o svém partnerovi ví podstatné náležitosti. Jedná se například o informace typu, kolik lidí společnost zaměstnává, jaké je tam firemní kultura, jak se firma vyvíjela v posledních pár letech, čím se konkrétně zabývá, jak jsou strukturovaná jednotlivá oddělení…Pokud na tyto otázky Váš poradce nezná odpovědi, měl by je pro Vás od klienta zjistit.

U všech žadatelů o práci se předpokládá, že ví, čím se případný zaměstnavatel zabývá, ale ukažte, že víte více, že je Vám známa filozofie a kultura společnosti i případné rozvojové příležitosti, které nabízí.
Pokud tyto skutečnosti budete vědět, máte pak skvělou příležitost jak odpovědí na otázku „proč u nás chcete pracovat“ zazářit.